Od 2. do 8. marta 2015. godine članovi BoHeMSA-e su prisustvovali 64-toj Generalnoj Skupštini IFMSA-e (International Federation of Medical Students Associations) koja je održana u Antaliji, Turska u do sada najvećem broju, 16 studenata iz Bosne i Hercegovine. Iz Sarajeva je prisustvovalo 8 delegata (od čega su tri delegata predstavnici USMF-a), 6 delegata iz Mostara, i 2 delegata iz Tuzle.
Delegati iz BoHeMSA LC Sarajevo su bili: Nita Bejdić, Amila Hadžimuratović, Nedim Begić, Džan Ahmed Jesenković, Adi Kovačević te 3 delegata iz USMF-a: Malik Ejubović, Vildana Fatić i Ema Tahto. Predstavnici BoHeMSA LC Mostar su bili: Ines Bošnjak, Nina Brkić, Maja Vujica, Miran Boras, Dino Markota i Marko Marinović; dok su predstavnici BoHeMSA LC Tuzla bili: Amra Mujkanović i Filip Barbić.
S obzirom da BoHeMSA prati ustrojstvo IFMSA kao krovne organizacije, također se dijeli na 6 komiteta:
Naše udruženje je aktivno u 5 od 6 komiteta – samo nam nedostaje Komitet za naučno-istraživačku razmjenu (SCORE), ali zbog velikog interesovanja nekoliko velikih evropskih država kao što su Njemačka, Francuska i Španija, nadamo se da ćemo ubrzo pokrenuti i osposobiti i ovaj komitet, uz podršku Medicinskog fakulteta i Kliničkog centra.
Predsjednik BoHeMSA-e, Adi Kovačević prisustvovao je jutarnjim predsjedničkim sesijama i večernjim planarnim sastancima koje imaju zasjedanje po principu skupštine – diskusija i glasanje za daljnju progresiju IFMSA-e. Također, na ovom sastanku se glasalo za predsjednika, potpredsjednika i ostatak upravnog odbora IFMSA-e, kao i lokaciju održavanja narednog martovskog sastanka.
Jedna od odluka koje su naročito bitne za IFMSA-u, a time i BoHeMSA-u, jeste uvođenje programa koji su poslani od strane Svjetske Zdravstvene Organizacije. Ti programi su sljedeći:
Cilj ovih programa jeste da svaka država na svoj način pokrene kampanju u trajanju od godinu dana, na nekoliko odabranih tema, a zatim tokom godine nacionalni odbori šalju izvještaje o toku projekta, da bi na kraju na narednoj generalnoj skupštini članovi nacionalno odbora prezentovali projekat. Projekti i kampanje će se dalje slati SZO na reviziju da se vidi jesu li podobne za korištenje u međunarodnoj kampanji.
Generalni utisci sa skupštine su bili jako dobri od strane svih delegata iz BiH te su kolege “pune ideja” za daljni napredak i razvoj udruženja u BiH, kao i naš napredak na svjetskoj sceni.
Ovom prilikom članovi BoHeMSA-e LC Sarajevo i USMF-a se zahvaljuju dekanesi Medicinskog fakulteta, prof.dr Almiri Hadžović-Džuvo na velikoj podršci za odlazak na Svjetsku Generalnu Skupštinu studenata Medicinskih fakulteta kojim su naši studenti stekli nova znanja, iskustva, proširili vidike i upoznali buduće kolege iz različitih krajeva svijeta.