Seminar pod nazivom „U budućnost – tehnologija i medicina“ fokusirao se na mnogobrojne aplikacije inžinjeringa u medicini. S obzirom na brzi razvoj tehnologije i njene sve veće prisutnosti u medicini, od krucijalne je važnosti da ljekari i inžinjeri nađu zajednički jezik, te ovaj seminar predstavlja jedan od koraka ka tome. Na istom se govorilo o novinama na polju biomedicinskog inžinjeringa, njihovim aplikacijama u praksi, te dosadašnjim iskustvima predavača. Seminar je organizovan u saradnji SCOME i SCOPH LC Sarajevo.
Predavači na ovome seminaru su bili M.Sc. Selver Pepić, svršenik master studija iz biomedicinskog inžinjeringa na ETH Zurich i stipendista ETH fondacije; te van. prof. dr. Dušanka Bošković, nastavnik na master studiju odsjeka Automatika i elektrotehnika Elehtrotehničkog fakulteta UNSA. Pozdravni dio časa je držao van. prof. dr. Mustafa Busuladžić, profesor na Medicinskom i Prirodno-matematičkom fakultetu (odsjek-fizika).
Selver je govorio na temu „Modeliranje neurona za unapređenje kohlearnih implantata”, gdje je studentima objašnjeno kako funkcionišu kohlearni implantati – neuroprostetički uređaji koji omogućavaju vraćanje čula sluha kod preko 400.000 (na)gluhih osoba širom svijeta – te kako razumijevanje biofizike neurona može poboljšati kvalitet sluha kod ovih pacijenata. Prof. Bošković, kao ekspert na polju biomedicinskih signala, govorila je na temu „Ambient assisted living“ – primjeni biotehnologije u olakšavanju ljudske svakodnevnice.
Predavanje je bilo otvorenog karaktera tako da su, pored studenata medicine, među prisutnim bili i studenti elektrotehničkih nauka.